Başkan Kalaycı’nın İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı


Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız; Türk milletinin dinini, tarihini, kültürünü, azmini ve kahramanlığını bütün dünyaya haykıran bir şahlanış şiiri olmuş, eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir. 

Duygu ve mana derinlikleriyle, milletimizin öz benliğini yansıtan İstiklal Marşımızın her kelimesinde inanç, her mısrasında iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık işlenmiştir. 

Bizlere miras olarak bırakılan bu eşsiz eser ve şanlı Türk bayrağı, milletimiz var oldukça geleceğimize yön vermeye, kutsal vatanımızın semalarında ilelebet dalgalanmaya devam edecektir. 

İstiklal Marşımızın milli marş olarak kabul edilişinin 102. yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken, gazilerimizi de şükranla anıyor, tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir