Dursun Özbek’ten Ali Koç’un çağrısına yanıt: Uğraşmaktan vazgeçin

Galatasaray ve Fenerbahçe gerilimi sürüyor. Sarı-kırmızılıların başkanı Dursun Özbek basın toplantısı düzenleyerek Lale Orta ve Fenerbahçe hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu.

Dursun Özbek’in açıklamaları sonrasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan jet yanıt geldi. Ali Koç, “Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Dursun Aydın Özbek’e aynı çağrıyı 3.kez tekrarlıyorum: Cesaretiniz varsa tüm bu algı, manipülasyon ve attığınız iftiralarınızı konuşmak için sizi istediğiniz mecrada hiç vakit kaybetmeden yüz yüze canlı yayına davet ediyorum. Bu vesileyle kendinizi daha iyi ifade edeceğinizi düşünüyorum. ” açıklamasında bulundu.

FENERBAHÇELİ YÖNETİCİDEN OLAY PAYLAŞIM

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komşuoğlu, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in basın toplantısı düzenlediği sırada attığı tweet gündem oldu. Komşuoğlu mesajında, “Denizin öteki tarafında panik büyük!” ifadelerini kullandı.

Bu mesaj kısa sürede büyük yankı uyandırdı.

DURSUN ÖZBEK’TEN YANIT

Galatasaray’ın Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç’un çağrısına yanıt verdi. Sarı-kırmızılı ekibin sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre Özbek şu açıklamalarda bulundu: 

“Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, tarafıma yaptığınız çağrı metnini okudum. Kullandığınız üslubu üzüntüyle karşıladım. Bugün yaptığım konuşmanın metninde geçen bir bölümle size cevap vermek istiyorum. Zira içinde bulunduğunuz ruh halini ve davranışlarınızı çok iyi anlattığını düşünüyorum:

“Biz, sizinle bu kadar düşük seviyede rekabet etmek istemiyoruz. İftiralarla ayak oyunlarıyla rekabeti aşağı çekmeye çalışıyorsunuz, bunu reddediyoruz. Yıllardır devam eden başarısızlıklarınızı kapatmak için insanları kandırmaktan, manipüle etmekten vazgeçin. Köhnemiş bir zihniyetle, kendi taraftarınızı kandırmak, onlara iyi görünmek için uğraşmaktan vazgeçin.”

Son bir ümitle, bizi çekmeye çalıştığınız seviyeyi görüyoruz. İşte tam olarak bizim düşmek istemediğimiz seviye budur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir