Fransa Futbol Federasyonu’ndan oruç yasağı! Hakemlere bildirildi

Ramazan ayında oruç tutan futbolcular için kulüpler hassas bir karar aldı. Maç esnasında oruçlu futbolcuların oruçlarını açması beklenirken, Fransa Futbol Federasyonu’ndan bu karara yasak getirildi. Öte yandan bu kural hakemlere özel mail olarak iletildi.

PREMİER LİG’DEN KARAR GELDİ

İngiltere ve Hollanda Futbol Federasyonları, Ramazan ayında futbolcuların maç esnasında oruçlarını açabilmeleri adına kolaylık sağlayacak. ESPN’de yer alan habere göre Premier Lig ve İngiliz Futbol Ligi yetkililerinden oyunculara Ramazan boyunca akşam maçlarında oruçlarını açmaları için bir fırsat sağlamaları istendi.

HOLLANDA’DAN DA BENZER KARAR

Hollanda Futbol Federasyonu da İngiltere’nin aldığı kararın bir benzerini alarak oyuncuların oruçlarını açabilmeleri adına kolaylık sağlayacak. Hollanda’da oruç açma esnasında hakem oyunu geçici süreliğine durduracak. Hakemler oyun durduğu anda oyuncuların oruçlarını açmasını bekleyecek ve ardından maç kaldığı yerden devam edecek.

FRANSA’DAN YASAK GELDİ

Müslüman sayısının fazla olduğu Avrupa ülkelerinden Fransa’da ise aynı güzellikte bir haber gelmedi. L’Équipe’in haberine göre Fransa Futbol Federasyonu, oyuncuların oruçlarını açması için maçları durdurmanın yasak olduğunu belirten bir e-postayı tüm hakem ve yetkililere gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir