Rusya’dan Kiev bölgesine İHA saldırısı: Ölü ve yaralılar var

Ukrayna Acil Durumlar Servisi, Rusya’nın gece saatlerinde Kiev bölgesindeki Rzhyshchiv kentinde yer alan iki öğrenci yurdu ile bir eğitim kurumuna İHA saldırısı düzenlediğini açıkladı.

Bölge Emniyet Müdürü Andrii Nebytov, saldırıda 20 kişinin yaralandığını, 4 kişinin de hayatını kaybettiğini söyledi. Yaralıların hastaneye kaldırıldığını açıklayan Nebytov, saldırının ardından kayıp olduğu bildirilen kişileri arama çalışmalarının ise sürdüğünü belirtti.

Saldırıda 5 katlı yurt binalarının 4. ve 5. katlarının büyük bir bölümü yıkılırken, diğer binalarda da hasar oluştuğu öğrenildi. Ukrayna ordusu, fırlatılan 21 insansız hava aracından 16’sının düşürüldüğünü duyurdu.

ZEKENSKİ’DEN AÇIKLAMA

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın saldırıda 20’den fazla İran yapımı insansız hava aracı ve çok sayıda füze kullandığını ifade etti.

Zelenski, “Bu sadece bir gecede Ukrayna’ya karşı yapılan terör saldırısı. Ne zaman birileri, Moskova’da ‘barış’ kelimesini duymaya çalışsa, orada bu tür suç içeren saldırı düzenleme emri veriliyor. Ukrayna güçlerinin karada, havada ve denizde başarıları barışı yakınlaştırıyor” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir