HUAWEI MatePad Pro 13.2 – Öne Çıkan Özellikler

İş ve eğlence ihtiyacınızı tek cihazda gidermeyi hedefleyen HUAWEI, MatePad Pro 13.2’yi piyasaya sunmuştu. Peki HUAWEI MatePad Pro 13.2 özellikleri ve fiyatı ile ne sunuyor?

HUAWEI, yaşadığı ambargolar sonrasında hem donanım hem de yazılım alanında bireysel ilerlemeye başladı. HiSilicon alt markasıyla tasarladığı Kirin 9000S ve 9000W çipsetleriyle de önceki nesillere göre bir miktar iyileştirme yapmıştı. Bu çipsetlerden ilki olan Kirin 9000S çipseti de Mate 60 serisinde ve Mate X5 modelinden tanıyoruz.

8 çekirdekli bir işlemci ile gelen çipsette TaiShan V120 adı verilen 4 performans çekirdeği bulunuyor. Bu çekirdeklerden ilki 2.62 GHz hızında çalışıyor ve diğer üç tanesi de 2.15 GHz hızına ayarlanmış. Bunların haricinde verimlilik odaklı çekirdekler ise ARM Cortex-A510 tercih edilmiş ve 1.53 GHz çalışma frekansları mevcut.

Güçlü işlemcinin yanında 12 GB RAM sunan tablet 256 ve 512 GB depolama alanı seçeneklerine sahip.

144 Hz Esnek OLED Ekran

13.2 inç boyutunda neredeyse bir dizüstü bilgisayar ekranıyla donatılan HUAWEI MatePad Pro 13.2, esnek OLED ekranlı ilk tablet olarak adlandırılıyor. Cihazın ekranı 2880×1920 çözünürlükle birlikte 144 Hz bir yenileme hızı sunuyor. ∆E (Delta E) < 1 renk hassasiyeti ile birlikte 1.000.000:1 kontrast oranıyla bu ekran 1.07 milyar renk üretebiliyor.

HUAWEI MatePad Pro 13.2, şirketin Akıllı Ofis Ailesi’ndeki 3:2 oranını devralarak daha tutarlı bir çoklu ekran deneyimi sunmayı hedefliyor. Bu sayede cihazın çoklu ekran deneyimi ve çoklu pencere deneyimi üst düzeye çıkarılmış.

Keskin ve hızlı bir ekran sunan tablette elbette göz sağlığınızı koruyacak teknolojiler de mevcut. TÜV Rheinland Göz Konforu 3.0 sertifikası almaya hak kazanmış olan MatePad Pro 13.2 modeli, donanım düzeyinde mavi ışık emisyonu azaltma özelliğine sahip.

Donanım düzeyinde mavi ışık azaltma, renk doğruluğunu etkilemeden veya sarı bir renk tonu oluşturmadan ekrandan yayılan zararlı mavi ışın ışığını azaltabiliyor. Donanım Seviyesi mavi ışık azaltma ekranları, ekranın sıcaklık tonunu ayarlamadan mavi ışığı %41’e kadar azaltabiliyor.

Yüksek Çözünürlüklü Kamera

Tabletler için kameralar genellikle ikinci plandadır. Ancak HUAWEI MatePad Pro 13.2 tam bir profesyonel için tasarlandığından, kameraları da kendisi gibi üst düzey tutulmuş.

HUAWEI MatePad Pro 13.2, önünde yer alan 16 MP çözünürlüklü UHD kamera sayesinde görüntülü toplantılar için iyi bir deneyim vadediyor. Ayrıca kameranın yanında yer alan ToF derinlik algılama sensörü ise AOD ekranın uyanıp uyanmaması gerektiğini algılıyor.

Tabletin arkasında geçtiğimizde ise 2 adet kamera görüyoruz. Bu kameralardan biri 112 derecelik ultra geniş açılı sensörle geliyor. Hemen altındaki kamera ise 13 MP çözünürlüklü UHD kamera.

88W Hızlı Şarj ile Büyük Pil Deneyimi

13.2 inç boyutuyla yeni HUAWEI MatePad Pro 13.2 aslında oldukça büyük bir tablet. Bu sebeple gövdesinde büyük bir pil için yer de mevcut. HUAWEI bu alanı 10100 mAh kapasiteli bir bataryayla doldurmuş.

Bu batarya 88W hızlı şarj desteğiyle birlikte 65 dakikada tam şarj vadediyor. Vaktiniz kısıtlı ise 40 dakikada %85 şarja ulaşabileceğinizi de belirtelim. Ayrıca 10100 mAh pil ile HUAWEI MatePad Pro 13.2 12 saate kadar video oynatma imkanı sunuyor.

Akustik Mühendisleri Tarafından Optimize Edilmiş Hoparlörler

HUAWEI MatePad Pro 13.2 iş tableti olmanın yanı sıra boş zamanlarınızda tam bir medya tüketim canavarı. Tablet, bünyesindeki 6 adet hoparlör ile hem oyun hem de medya tüketirken başarılı sonuçlar veriyor.

Bu 6 hoparlörden 4 adeti özelleştirilmiş bass hoparlörü iken, kalan 2 hoparlör ise tiz hoparlörü olarak tercih edilmiş. Tablet, akustik mühendisleri tarafından yapılan ön ayar sayesinde, kullanıcıların sevdiği en yaygın 4 senaryoyu otomatik olarak algılayabilir ve bunlara uyum sağlayabilir, böylece herhangi bir güçlük çekmeden en iyi ses ve sürükleyici deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu senaryolar Eğitim, Müzik, Film ve tabii ki Oyun.

Kablosuz Bağlantı Seçenekleri

HUAWEI, üst düzey tableti için üst düzey özellikler sunmaya devam ediyor. Özellikle tabletler ve dizüstü bilgisayarlar kablosuz olmaları sebebiyle kablosuz bağlantı seçeneklerinin en çok dikkat edilmesi gereken cihazlar.

HUAWEI MatePad Pro 13.2 da bu sebeple bünyesinde Wi-Fi 6 (802.11ax) desteğini barındırıyor. Yenilikçi anten tasarımına sahip tablet daha sağlıklı bağlantı ve daha geniş bir kapsama alanı vadediyor.

Bluetooth tarafına geldiğimizde ise Bluetooth 5.2 sürümünü görüyoruz. En güncel sürümlerden biri olan bu sürümle özellikle kablosuz aksesuarlarınız için düşük gecikme süresi ve yüksek bant genişliği sunulmuş. Son olarak tablette herhangi bir Sim yuvası olmadığını belirtelim.

HUAWEI M-Pencil 3. Nesil Kalem Desteği

HUAWEI MatePad Pro 13.2, şirketin yeni M-Pencil 3. nesil kalemiyle tam uyumlu. NearLink teknolojisi ile gelen tablet, profesyoneller için gelişmiş özellikler vadediyor.

NearLink, Bluetooth ve Wi-Fi’ye göre daha hızlı veri iletimi, daha geniş kapsama alanı, daha yüksek cihaz bağlantısı vb. gibi birçok avantajı olan yeni bir kablosuz bağlantı teknolojisi. HUAWEI M-Pencil 3. nesil bu teknolojiyi kullanan ilk HUAWEI tüketici cihazı olarak adlandırılıyor. Kalem bu sayede yazma veya çizim stiliniz üzerinde size daha fazla kontrol ve esneklik sağlıyor.

3. nesil kalem sadece el yazınızı daha okunaklı ve eskizlerinizi daha gerçekçi hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kağıt üzerinde geleneksel bir kalem veya kurşun kalem gibi hissettirir. Ek olarak, ekrandaki her vuruşa anında yanıt vermeyi iyileştirerek yazma veya çizim deneyiminin doğallığını ve akıcılığını artırır.

Örneğin, bir grafik tasarımcıysanız ve tabletinizde bir logo veya karakter çizmek istiyorsanız, düşük gecikmeli bir ekran kalemi, hareketlerinize neredeyse anında yanıt verdiği için daha ince ayrıntılar ve daha yumuşak eğriler elde etmenize yardımcı olabilir.

HUAWEI MatePad Pro 13.2, zahmetsiz bir çizim deneyimi için çeşitli özellikler sunuyor. Yepyeni Anında Şekil özelliği geliştirilmiş ve çizim yapıldıktan sonra ayarlamalar yapmanız için oldukça geniş bir alan sağlanmış. Artık istenen şekli elde etmek için grafik tepe noktasındaki açıyı serbestçe ayarlayabilirsiniz. Sadece bu değil, ayarlama sırasında açıların gerçek zamanlı olarak görüntülenmesini destekleyerek belirli bir şekil çizmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Ayrıca artık HUAWEI’nin kendine özel bir formatı var: HiNote. Yeni format ile içerikler paylaşıldıktan sonra doğrudan düzenlenebiliyor ve yeniden oluşturulabiliyor. Örneğin, başkalarından çalışma notları alabilir ve bunları bizim için daha uygun hale getirmek için doğrudan değiştirebilirsiniz.

Yeni Özelliklerle Donatılmış Çoklu Pencere Özellikleri

Yepyeni Çoklu Pencere, 2 uygulamanın daha önce olduğu gibi küçük pencerelerde bağımsız olarak çalışmasına olanak tanıyor. Ayrıca küçük pencere artık 3 sabit oranda ölçeklendirilebiliyor: 18:9 – 3:2 – 3:4

Bu güncellemeyle, özellikle belgeleri okurken veya düzenlerken daha verimli çalışmak için üretken 3:2 oranından tam olarak yararlanabilirsiniz.

HUAWEI MatePad Pro 13.2
İşlemci HiSilicon Kirin 9000S ve 9000W
– 1 adet 2.62 GHz TaiShan V120
– 3 adet 2.15 GHz TaiShan V120
– 4 adet 1.53 GHz ARM Cortex-A510
– Maleoon 910 GPU
RAM ve Depolama – 12 GB RAM
– 256 ve 512 GB Depolama Alanı
Ekran 13.2 inç Esnek OLED Panel
– 144 Hz Yenileme Hızı
– 2880×1920 Çözünürlük
– 1.000.000:1 Kontrast
– ∆E (Delta E) < 1 Renk Hassasiyeti
– TÜV Rheinland Göz Konforu 3.0 Sertifikası
Kamera Ön Kamera
– 16 MP UHD Selfie Kamerası
– ToF Derinlik Algılama SensörüArka Kamera
– 13 MP UHD Kamera
– 112 Derece Geniş Açı Kamera
Batarya – 10100 mAh Kapasite
– 88W Hızlı Şarj
– 65 Dakikada %100
– 12 Saat Video Oynatma
Ses – 4 Adet Bass Hoparlörü
– 2 Adet Tiz Hoparlörü
– 4 Adet Mikrofon
Bağlantı Seçenekleri – Wi-Fi 6 (802.11ax)
– Bluetooth 5.2
– GPS
– USB Type-C
Kalem Desteği HUAWEI M-Pencil 3. Nesil
Boyut ve Ağırlık – Boy: 196.1 mm
– En: 289.1 mm
– Kalınlık: 5.5 mm
– Ağırlık: 580 gr

Yeşil ve Siyah renkleriyle satışa sunulan HUAWEI MatePad Pro 13.2’nin 12+256 GB versiyonu 29.999 TL, 12+512GB versiyonu ise 32.999 TL’den satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x