Tayland’da havai fişek fabrikasında patlama: 20 ölü

Asya ülkesi Tayland’da, başkent Bangkok’un kuzeyinde bir havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Olay yerinde inceleme yapan yetkililer, ilk belirlemelere göre 20 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, başkente yaklaşık 120 kilometre mesafede yer alan Suphan Buri bölgesinde yaşanan patlamanın sebebi henüz belirlenemedi. Öğle saatlerinde yaşanan patlamanın ardından ajansa açıklama yapan Bölge Valisi Nattapat Suwanprateep, “Tüm işçilerin öldüğünü söyleyemeyiz. Yetkililer inceleme yapmak için alana giriyor. Hayatta kalan kimseyi bulmadılar” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN’DAN ‘DERHAL SORUŞTURMA’ TALİMATI

Polisin açıklamasına göre, yapılan ön inceleme, patlamada yaşanan ölü sayısının 20 olduğunu, çok sayıda yaralının da bulunduğunu gösterdi.

Başbakan Sretta Thavisin, İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) sırasında patlama hakkında bilgilendirildi ve olayla ilgili derhal soruşturma açılması talimatı verdi. Srettha’nın ofisinden yapılan açıklamada, başbakanın, fabrikanın yasal olarak faaliyet gösterip göstermediğinin ve patlamanın ihmalden kaynaklanıp kaynaklanmadığının anlaşılması için fabrikada inceleme yapılması talimatını verdiği belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x